Şanlıurfa'da MS hastalığına dikkat çekildi (-EK)

Türkiye Multiple Skleroz Derneğinin desteğiyle düzenlenen “MS Hemşire Okulu” etkinliğinin üçüncüsü Şanlıurfa’da yapıldı.

Şanlıurfa'da MS hastalığına dikkat çekildi (-EK)
banner2

ŞANLIURFA - Türkiye Multiple Skleroz Derneğinin desteğiyle daha önce Gaziantep ve Mardin'de gerçekleştirilen “MS Hemşire Okulu" etkinliğinin üçüncüsü bu yıl Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlem Ethemoğlu, her yıl 12-14 Kasım günleri arasında çeşitli etkinlikler yapan Türkiye Multiple Skleroz Derneği’nin “MS Hemşire Okulu”nun üçüncüsünü bu yıl Şanlıurfa'da yapıldığını kaydetti.

MS hastalığında hemşirelerin katkısının çok büyük olduğunu ifade eden Ehtemoğlu, "MS hemşire okulu bünyesinde tüm Türkiye genelinde MS birimlerinde çalışan 120 MS hemşiresi ve bu konuda uzman öğretim üyesi hocalarımız bir araya gelerek, MS tanı, izlem ve tedavi aşamasındaki bilgilerini güncellediler ve MS hemşirelerimiz bu konuda eğitim kursları aldılar" dedi.

Etkinliğin Şanlıurfa'da yapılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Ethemoğlu, destek ve katkılarından dolayı Harran Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti.

Üç gün süren etkinliğin son durağı 12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Göbeklitepe gezisiyle sona erdi.


BİHA


YORUM EKLE