Şanlıurfa’da Mevlid-i Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanacak

Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Şanlıurfa’da ve ilçelerinde Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle yapılacak faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Şanlıurfa’da Mevlid-i Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanacak
banner2

ŞANLIURFA-Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, 2022 Yılı Mevlid-i Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla müftülük binasında, basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Bu yıl Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın birlikte kutlanmasına karar verildiğini belirten Tolan, bu senenin konusunun ise ‘Peygamberimiz, Cami ve İrşatolarak belirlendiğini söyledi.

Tolan, “Gerçekleştirilecek etkinliklerle Peygamberimizi daha yakından tanımaya, anlamaya, bilhassa O’nun irşat, tebliğ ve davet yöntemini yeniden hatırlayıp hayatımıza taşımaya gayret edeceğiz.” İfadesini kullandı.

TOLAN: TÜM VATANDAŞLARIMIZI PROGRAMLARIMIZA BEKLİYORUZ

Şanlıurfa İl Müftülüğü olarak, kentte yapılacak programlar hakkında bilgi veren Müftü Tolan, şunları kaydetti:

“Bütün ülkemizde olduğu gibi Şanlıurfa’da da il müftülüğü olarak, Mevlid-i Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yapacağımız etkinlikler var. Her bir din görevlimiz cemaatimizle birlikte hatimler okuyorlar. Cuma günü akşam Mevlid Kandili dolayısıyla yatsı namazından önce ve sonra tüm camilerimizde Mevlid programları olacak. Bu programlara tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Ayrıca Dergah Camii’nde, Cuma namazında Kuran-ı Kerim ziyafeti programımız var.  Bir de 9 Ekim Pazar günü sabah namazında Sanayi Camii’nde kılacağız. Namaz sonrası Haliliye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği tirit ikramı olacak. Her ilçe müftülüğümüzün bu dair kendi programları olacak. Cuma günü yine bizim din görevlilerimizin önderlik yaptığı, kan bağışı programı yapılacak. Vatandaşlarımızın bu programa destek vermelerini istiyoruz. Şanlıurfa İl Müftülüğü ve üç merkez il müftülüğü olarak, cumartesi gün akşam namazından sonra Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nin arkasında bulunan boş meydanda Mevlid-i Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yapacağımız bir konferans programımız olacak. Tüm vatandaşlarımızı programlarımıza bekliyoruz.”

BİHA

 

 


YORUM EKLE

banner99