Şanlıurfa'da kırmızı çizgi dönemi

İçişleri Bakanlığı tarafından, "Önce Yaya Uygulaması" etkinliği hakkında valiliklere yazı gönderildi. Etkinlik, Şanlıurfa'da da 58 okulda ve yaya geçitlerinde eş zamanlı olarak uygulanacak.

Şanlıurfa'da kırmızı çizgi dönemi
banner2

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesaplarından peş peşe "30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" paylaşımları yapıldı. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nün de hesabından yapılan paylaşımlar merak uyandırırken, söz konusu mesajların ne anlama geldiği ortaya çıktı. 30 Mart'ta trafikte öncelik verilmesi için “30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” uygulamasının yapılacağı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, uygulama için valiliklere gönderilen yazıda, “ ‘Öncelik hayatın öncelik yayanın’ sloganıyla 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ olarak ilan edilmiş, ‘Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası’ hayata geçirilerek ülke genelinde eş zamanlı olarak etkinlikler düzenlenmiştir.  Yapılan çalışmaların devamı niteliğinde 2021 yılı süresince bu trendin devam ettirilerek yürütülecek faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini artırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla, 30 Mart 2021 Salı günü 12:00-15:00 saatleri arasında tüm illerimizde eş zamanlı olarak Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla etkinliklerin düzenleneceği bildirilmiştir” ifadeleri yer aldı.

“Önce Yaya Uygulaması” etkinliği kapsamında, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş ve protokolün katılımlarıyla, Topçu Meydanında ve il merkezinde bulunan 58 okulda ve yaya geçitlerinde, 30 Mart 2021 Salı günü 12:00-15:00 saatleri arasında tüm il ve ilçelerde eş zamanlı olarak uygulamalar düzenlenecektir.

BİHA

YORUM EKLE

banner99