Şanlıurfa'da kaçak avlanan 2 kişiye 17 bin 818 lira ceza

Şanlıurfa’da av koruma ve kontrol ekibi, denetim yaptığı sırada kaçak avlanan iki şahsı tespit etti. Şahıslar hakkında idari işlem yapılırken 1 adet takozsuz av tüfeğine ve 1 adet ruhsatsız tekli kırma av tüfeğine el konuldu.

Şanlıurfa'da kaçak avlanan 2 kişiye 17 bin 818 lira ceza
banner1

ŞANLIURFA-Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şanlıurfa Bölge Müdürlüğü bünyesindeki av koruma ve kontrol ekibi, denetleme yaptığı sırada tüfekle kaçak avlanan iki kişiyi tespit etti.

Yapılan çalışmalar kapsamında, kaçak avlanan şahıslara idari işlem yapıldı. Takozsuz av tüfeğine ve 1 adet ruhsatsız tekli kırma av tüfeğine de el konuldu.

DKMP’nin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda,” Yasadışı avlananlara 17.818 TL idari para cezası kesildi. Şube Müdürlüğümüz Av Koruma Kontrol Ekibi tarafından 12.08.2022 tarihinde kaçak olarak avlanan 2 şahıs hakkında idari işlem yapılmış olup 1 Adet Yaban Tavşanına(ölü) el konulmuştur. Ayrıca avlanmada kullanılan 1 adet takozsuz av tüfeği ve 1 adet ruhsatsız tekli kırma av tüfeğine mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere muhafaza altına alınmıştır.” denildi.

BİHA


YORUM EKLE

banner99