Şanlıurfa'da elektrik kesintisi eğitime de darbe vurdu

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Haliliye’de bulunan Gümüştaş İlkokulu ve Ortaokulu'nda yaklaşık 3 gündür elektrik kesintisi yaşandığını iddia ederek “Şanlıurfa’da DEDAŞ zulmü, eğitime de darbe indirdi!” dedi.

Şanlıurfa'da elektrik kesintisi eğitime de darbe vurdu
banner2

Şanlıurfa’nın kanayan yaralarının başında elektrik sorunu geliyor. Hemen her gün bir mahallede bu konularla ilgili sorunlar yaşanıyor. 

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin (DEDAŞ) kesintileri elektriğin yanında vatandaşları beraberinde suya erişimini imkansız kılıyor.

Son olarak, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak, Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde bulunan Gümüştaş İlkokulu ve Ortaokulu'nda 3 gündür elektrik kesintisi yaşandığını iddia etti.

Elektrik kesintisi nedeniyle okulda sularında kesik olduğunu ileri süren Tanal, “Şanlıurfa’da DEDAŞ zulmü, eğitime de darbe indirdi!” dedi.

Tanal, paylaşımında şu ifadelere yer verdi

“Şanlıurfa’da DEDAŞ zulmü, eğitime de darbe indirdi! Merkez ilçemiz Haliliye’de Gümüştaş İlkokulu ve Ortaokulu’nda 3 gündür elektrikler kesik. Haliyle elektrik olmadığı için sular da kesik. Okulda ne içme suyu var ne de lavabolar da su var. Veliler isyanda, öğrenciler perişan, öğretmenler çaresiz. İktidar ise DEDAŞ’ın sırtını sıvazlamaya devam ediyor. Derhal Şanlıurfa Haliliye Gümüştaş İlkokulu ve Ortaokulu’ndaki elektrik kesintisine çözüm bulunmalıdır.

BİHA

 


YORUM EKLE

banner99