Şanlıurfa'da eğitim verildi: 89 adayın 87'si kazandı

Şanlıurfa Ticaret Borsası ev sahipliğinde Pamuk Sorumlu Denetçi eğitimi ve sınavı yapıldı.

Şanlıurfa'da eğitim verildi: 89 adayın 87'si kazandı
banner2

Şanlıurfa Ticaret Borsası ev sahipliğinde Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitimi düzenlendi. 

Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa’yı faaliyet merkezi yapmak için her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını belirterek ‘’bu şehir bereketiyle bizleri kucakladı. Karşılığını sürekli çalışarak vermeliyiz.Katılımcılara ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.’’ diye konuştu.

3 Eylül’de yapılan seminerde Şanlıurfa başta olmak üzere 16 farklı ilden gelen 89 katılımcıya Pamukların Standardizasyonu ve Pamukların Kontrolüne ilişkin bilgi verildi.

GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünce düzenlenen eğitim programı, Bölge Müdür Yardımcısı Erkan Özel’in yaptığı konuşmayla başlayıp, Ticaret Denetmeni Şahin Aydın tarafından yapılan sunumlarla devam etti.


Eğitimin sonunda katılımcılara uygulamalı olarak işlem yapabilmelerini teminen Ticaret Bakanlığı uygulamaları tanıtıldı. Seminerin ertesi gün yapılan sınavın sonuçları ise bugün açıklandı.

Buna göre 89 adayın 87’si Pamuk Sorumlu Denetçisi olmaya hak kazandı. Başarılı olan katılımcıların Pamuk Sorumlu Denetçisi olarak pamuk ve pamuk ürünleri üretiminde yetkili olmaları ve ilgili fabrikalarda istihdamlarının sağlanması hedefleniyor.

Pamuk Sorumlu Denetçileri, tebliğlerle belirlenen standart ve kalitede pamuk ve pamuk ürünleri üretiminin yapılmasını sağlayarak; ülkemiz için stratejik öneme sahip pamuk ticaretinin ve borsa işlemlerinin hatasız olarak gerçekleştirilmesine katkıda bulunuyorlar.

BİHA

YORUM EKLE