Şanlıurfa, Çin ve Ukrayna’dan gelen misafirleri ağırladı

Çin ve Ukrayna’dan gelen seyahat acenteleri yetkilileri Şanlıurfa’yı gezdi. Kentin tarih ve kültürüne hayran kalan acente yetkilileri bölgeye turist akışının devam etmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Şanlıurfa, Çin ve Ukrayna’dan gelen misafirleri ağırladı
banner1

Bölgeye tur seferleri düzenlemek için; Çin ve Ukrayna’dan gelen seyahat acenteleri yetkilileri Şanlıurfa’nın turizm potansiyelini yerinde görmek ve turizm yetkilileri ile görüşmek amacıyla Şanlıurfa’yı ziyaret etti.

THY, GAP Bölge Kalkınma İdaresi, Karacadağ Kalkınma Ajansı sponsorluğunda ve Şanlıurfa Turizmi Geliştirme AŞ’nin organizasyonu ile Şanlıurfa’yı gezen Çinli ve Ukraynalı acente yetkilileri Göbeklitepe, Halil-ül Rahman Gölü, Kapalı Çarşı ve Müze ziyaretleri gerçekleştirdi. 

Bölgede sınır güvenliğinin tesis edilmesi amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan “Barış Pınarı Harekatı” sürerken, turizm destinasyonlarının yanı sıra kent genelinde de motivasyonun yüksek olduğu, hayatın olumsuz etkilenmediği ve günlük akışın sorunsuzca devam ettiği gözlemlendi. Şanlıurfa Turizmi Geliştirme AŞ tarafından Şanlıurfa’da ağırlanan Çin ve Ukrayna seyahat acenteleri yetkilileri, Şanlıurfa'yı ziyaretlerinden çok etkilendiklerini ve bölgeye turist akışının devam etmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

BİHA

YORUM EKLE

banner99