Şanlıurfa BŞB, Beşiktaş ile karşılaşacak

Şanlıurfa BŞB Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı, kendi evindeki ilk müsabakada Beşiktaş'ı ağırlayacak.

Şanlıurfa BŞB, Beşiktaş ile karşılaşacak
banner2

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig'inde mücadele eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Engelliler Basketbol takımı, 2019-2020 sezonunda evinde oynayacağı ilk maçta Beşiktaş'ı konuk edecek.

Pazar günü 11 Nisan Kapalı Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma, saat 14'de başlayacak.
 Kendi evlerindeki ilk müsabakada Beşiktaş ile karşılaşacak olmalarını değerlendiren Takım Antrenörü Serdar Yıldırım, şunları söyledi:

"İlk hafta deplasmanda iyi bir oyun sergilememize rağmen Türk Silahlı Kuvvetler karşısında yenildik. Sezonun kendi evimizde oynayacağımız il müsabaka rakibimiz Beşiktaş Basketbol Takımı. Oldukça güçlü ve iyi bir kadroya sahip Beşiktaş’ı burada iyi bir oyun ile yenmek istiyoruz. Biz kendi gücümüzün farkında olarak, yenilmez hiçbir takım olmadığını, maçı en çok isteyen, en çok inananın kazanacağı inancı ile  bu doğrultuda çalışmalarımızı yapıyoruz. 26 Hafta sürecek uzun maratonda Şanlıurfa’yı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini en iyi yerde temsil etmek hedefindeyiz. Süper ligde takımımızın 12 sporcudan 10 sporcusu altyapıdan gelen sporculardır. Temsilcimiz bu alanda Süper Ligde kendi yetiştirdiği sporcular ile mücadele veren tek takım kimliğini taşımaktadır."
 'KENDİ EVİMİZDE YALNIZ KALIYORUZ'

Maça tüm Şanlıurfalıları davet eden Yıldırım, "Pazar Günü 11. Nisan Kapalı Spor Salonunda kendi taraftarımızı görmek arzusundayız. Üzülerek belirteyim ki, çevre ilerden  birçok Beşiktaşlı taraftar takımına destek olmaya gelirken, bizler Şanlıurfa’nın Süper Lig takımı kendi evinde yalnız kalıyor. Arzumuz Şanlıurfalıların kendi takımlarına sahip çıkmaları. Destek bulmak amacı ile girişlerimiz ücretsizdir" diyerek sözlerine son verdi..

BİHA

YORUM EKLE

banner99