Sahte polisler yaşlı kadının evini sattırdı

Ankara’da kendilerini telefonda polis olarak tanıtan 3 dolandırıcı, yaşlı kadını FETÖ taktiğiyle kandırdı. Yaşlı kadın evini satarak 750 bin TL değerindeki dövizi, dolandırıcılara teslim etti.

Sahte polisler yaşlı kadının evini sattırdı
banner2

İddiaya göre, H.G., M.E ve H.B. isimli 3 şahıs, 62 yaşındaki bir kadını telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıttı. Yaşlı kadının isminin terör örgütü FETÖ soruşturmasında geçtiğini ve bu durumdan kurtulmak için para ödemesini talep etti. Bunun üzerine evini satan yaşlı kadın, 750 bin TL değerindeki doları şüphelilerin isteği üzerine poşetin içinde apartman önüne bıraktı. Kendilerini polis olarak tanıtan şahıslar, poşet dolu parayı alarak kayıtlara karıştı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan kadın, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne ihbarda bulundu. Yaptığı çalışma sonucunda şüphelilerin kimliklerini belirleyen Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, takibe aldıkları 3 kişiyi liks otomobille Şanlıurfa’ya gitmek üzere yola çıktıkları esnada Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yakaladı. Araç içerisinde ele geçirilen 750 bin lira değerindeki döviz, sahibine teslim edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan M.E. ile H.G. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, H.B. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BİHA

YORUM EKLE