Sahte gelin çetesi çökertildi

Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 45 ilde toplamda 9 Milyon TL’lik dolandırıcılık yapan sahte gelin çetesi çökertildi.

Sahte gelin çetesi çökertildi
banner1

Türkiye’nin konuştuğu olay, Antalya Serik'te yaşayan sahte gelin Melisay’ın annesi Dilek Köse’nin 6 Ocak’ta ‘Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme’ programına başvurmasıyla ortaya çıktı. Acılı anne Dilek Köse, kızının evlilik çetesinin elinde zorla tutulduğunu iddia etti. “Damatlar gerçek, kızım sahte” diyen Köse,  Melisay’ı eve dönmeye çağırdı. Sahte gelin Melisay, hakkındaki suçlamalara dayanamadı. Tüm Türkiye’nin önünde annesi ve mağdurlarla yüzleşti. Polis, Melisay’ın eski sevgilisi ve imam nikâhlı eşi Emirhan, ardından sahte gelin Hülya Söyler’i gözaltına aldı. Sevgilisinin gözaltına alındığını öğrenen Melisay da, canlı yayında sinir krizi geçirdi ve bu sırada emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili çok sayıda kişi gözaltına alınırken, polisin soruşturması sürüyor.

 

SAHTE GELİN OLARAK EVLENDİRİLMİŞ

Bu arada Melisay Tosun'un annesi Dilek Köse, kızının 2018 yılında Emirhan isimli bir kişiyle henüz 16 yaşındayken kaçıp evlendiğini belirterek, daha sonra da 18 yaşına girdikten sonra Balıkesir, Uşak ve Afyon illerinde sahte gelin olarak evlendirildiğini iddia etti.

 

45 İLDE DOLANDIRICILIK YAPMIŞLAR

Öte yandan sahte gelin çetesinin, Türkiye’de 45 ilde toplam 9 Milyon TL dolandırıcılık yaptıkları öğrenildi. Sahte gelin çetesi ile ilgili ortaya çıkan görüntüler de izleyenleri şoka uğrattı. Sahte gelinlerin evlilik programlarında kendilerine eş aradığı görüntüler, evlilik çetesinin her yere dağıldığını gösterdi.

BİHA

 

 

 

YORUM EKLE

banner99