Sağlık Bakanı Koca, Şanlıurfalı yetkililer ile görüştü

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, aralarında Şanlıurfa'nın da olduğu illerin yetkilileri ile görüşerek salgına karşı alınacak tedbirleri masaya yatırdı.

Sağlık Bakanı Koca, Şanlıurfalı yetkililer ile görüştü
banner1

Koronavirüs tehlikesi yayılmaya devam ederken, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, aralarında Şanlıurfa'nın da bulunduğu 14 ilin yetkilileri ile görüştü.

Bakan Koca ile Vali Vekili Metin Esen, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üys. Abdullah Solmaz'ın video konferans yöntemiyle bir araya geldiği toplantıda, salgına karşı alınacak tedbirler ele alındı.

Bakan Koca, toplantı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İL DEĞERLENDİRME TOPLANTILARINDA, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Diyarbakır, Bursa, Erzurum, Şanlıurfa, Mardin, Batman valileri, il sağlık müdürleri, halk sağlığı başkanlarıyla, il bazında, 14 ayrı videokonferansta dün bir araya geldik.

Toplantılarda, vaka durumunu ve tedbirleri değerlendirdik, SALGINA KARŞI PLANLAMA yaptık. İl hıfzıssıhha kurullarının başkanı valilerimizle il sağlık müdürlüklerimizin çalışmalarında eşgüdümü sağladık. İçişleri bakanımıza, valilerimize, sağlık personelimize teşekkür ederiz."

BİHA

YORUM EKLE