Resulayn’da elektrik kesintisi protesto edildi  

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin karşısında yer alan Suriye’nin Resulayn kentinde, cuma namazı sonrasında toplanan yerel halk, elektrik kesintileri için protesto eylemi düzenledi.

Resulayn’da elektrik kesintisi protesto edildi  
banner2

Barış Pınarı Haraketi ile terör örgütü PKK/YPG’den arındırılan Suriye’nin Resulayn kentinde, yaklaşık 2 aydır elektrik kesintisinin yaşanması tepkilere neden oldu. Cuma namazı sonrasında toplanan Suriyeliler, elektrik kesintileri için eylem yaparak, elektrik sıkıntısının çözülmesini talep ettiler.

Yaşanan bu kesintiler dolayısıyla zor günler geçiren Resulayn’da yaşayan vatandaşlar, sorunlarını dile getirmek için ellerinde Esad ve PKK/YPG’nin tehdit dövizlerini taşıyarak, bölgelerine enerji verilmesini istediler. Yerel polis kuvvetlerinin güvenlik önlemi aldığı eylemde kent meydanında toplanan vatandaşlar, 250 bin nüfusun elektrik ve susuz kaldıklarının dile getirdiler. Basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık olaysız dağıldı.

Bu arada elektrik ve su sorununun yaşandığı Barış Pınarı bölgesine rejimin yeterli elektrik sağlamadığı ve gerekli tamiratları gerçekleştirmediği için bölgeye istenilen seviyede su verilemediği öğrenildi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99