Rasulayn’da iki ayrı patlama

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan Suriye’ye bağlı Rasulayn kentinde, iki ayrı patlama meydana geldi. Patlamada 1 çocuk yaralandı.

Rasulayn’da iki ayrı patlama
banner1

Barış Pınarı bölgesindeki Rasulayn’da, bugün patlama sesi duyuldu. İki ayrı eş zamanlı patlamada, yine sivil insanlar hedef alındı. Patlamada, 1 çocuğun yaralandığı ve hastanede tedavi altına alındığı bildirildi.

Şanlıurfa Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“03.02.2021 tarihinde, saat 14.00 sıralarında Rasulayn İlçe merkezinde bir dükkânda el yapımı patlayıcının (EYP) PKK/KCK-PYD/YPG’li teröristlerce  patlatılması sonucu yaralanan (1) kişi Rasulayn Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Patlamayı müteakip Rasulayn ilçe merkezinde başka bir dükkânda ikinci bir patlama meydana gelmiş olup, patlamada her hangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır.

Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaylara ilişkin tahkikata başlanmıştır.

Masum Suriyeli sivil vatandaşları hedef alan hain saldırıları gerçekleştiren PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünü lanetliyor, alçak saldırıda yaralanan vatandaşa Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BİHA

 

 

YORUM EKLE