PTT'yi eleştirdi, 'Urfa'ya sürgün' edildi!

Haber-Sen Genel Sekreteri İbrahim Damatoğlu, iddiaya göre PTT'yi eleştirdiği gerekçesiyle Zonguldak’tan Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesine sürgün edildi. Hem uygulama hem de Şanlıurfa'nın sürgün bölgesi olması tepkiyi beraberinde getirdi.

PTT'yi eleştirdi, 'Urfa'ya sürgün' edildi!
banner2

Şanlıurfa yine sürgün bölgesi olarak gündeme gelirken bu kez sürgüne gerekçe kentin en önemli sorunlarından biri olan PTT ile ilgili. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Kesk'e bağlı Haber-Sen Genel Sekreteri İbrahim Damatoğlu'nun Zonguldak'tan Şanlıurfa'ya sürgün edildiğini belirterek "KESK Haber-Sen Genel Sekreteri İbrahim Damatoğlu PTT 'nin almadığı sağlık tedbirlerini eleştirdiği için Zonguldak Kilimli'den, Şanlıurfa Akçakale'ye 1150 km öteye sürülmüş!!! Bu nasıl iş, bu ne telaş ? Despotik yönetimin zorba uygulamasını kınıyorum" dedi.

Damatoğlu'nun sürgün edildiği Şanlıurfa'da PTT; sık sık personel eksikliği ve PTT önlerinde uzayıp giden metrelerce kuyruk haberleriyle gündeme geliyor. Akçakale'de de benzer durum söz konusu iken Damatoğlu'nun sürgün edilmesi ve Şanlıurfa sürgün kenti olarak görülmesi tepki çekti. Şanlıurfalılar yaptıkları yorumlar ile kentin artık bu şekilde anılmasını istemediklerini belirtti.

BİHA

YORUM EKLE