Polat 23 Nisan'ı kutladı (EK)

AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yıl dönümünü kutlayarak, "Ne yazık ki bu yıl da bayramı Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile meydanlarda coşku ile kutlayamıyoruz" dedi.

Polat 23 Nisan'ı kutladı (EK)
banner1

MKYK Üyesi Polat, yayınladığı mesajında; 23 Nisan 1920 tarihinin milletimizin kendi tarihini kendisinin yazmaya başladığı gün olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Aziz Milletimizin canıyla, kanıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Meclisimizin kuruluş günü, çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Bu armağan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ülkemize karşı bitmeyen sorumluluğunun da simgesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'nin aydınlık geleceği çocuklara emanetidir. Bu bayram, dünyada çocuklara armağan edilen barışın ve kardeşliğin simgesi olan ilk ve tek bayramdır.

 

“COŞKU İLE KUTLAYAMIYORUZ”

Bu yıl, ne yazık ki Milli Egemenliğimizin 101'inci Yılı'nı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile meydanlarda coşku ile kutlayamıyoruz. Sağlığımız ve gelecek güzel günler için evlerimizde kalmak zorundayız. Ben, bugünün evden çıkmadan da coşku ile kutlanacağına inanıyorum. Bu vesileyle başta çocuklarımız olmak üzere, tüm halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Milli Egemenliğimizin 101. yılını kutluyorum.”

BİHA

YORUM EKLE