Olgun: “Meslektaşlarımız her an söz sahibi olacak”

Şanlıurfa Barosu Başkan Adaylarından Av. Halil Olgun, 10-11 Nisan’da yapılacak Baro Olağan Genel Kurul Toplantısı için çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürüyor.

Olgun: “Meslektaşlarımız her an söz sahibi olacak”
banner2

İçişleri Bakanlığının aldığı erteleme kararı ile kongresini ertelemek zorunda kalan Şanlıurfa Barosu’nun, Olağan Genel Kurul Toplantısı 10-11 Nisan’da, çoğunluk sağlanmaması durumunda ise 17-18 Nisan’da yapılacak. Baro Başkanı Abdullah Öncel’in aday olmayacağı seçimde; Reşit Tartış, Halil Olgun, Mehmet Velat İzol ve Serhat Demiryeri başkan olabilmek için yarışacak. Seçimde Bin 500’ü aşkın avukatın oy kullanacağı öğrenildi.

 

“KİMSE ÖTEKİLEŞTİRİLMEYECEK”

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Şanlıurfa Barosu Başkan adaylarından Av. Halil Olgun, seçimle ilgili Bizim Haber Ajansı'na (BİHA) yaptığı açıklamada,  “Başkan adaylığında çıkış noktamız  hukukun üstünlüğüne inanan, temel hak ve özgürlükleri koruyan,  evrensel hukuk ilkelerini esas alan, ilkeli duruşa sahip meslektaşlarını ötekileştirmeyen ve yalnızlaştırmayan ,toplumsal değerlerden uzak olmayan ,mesleki sorunlarla mücadele eden meslek sorunlarına çözüm bulmayı öncelik edinen, şeffaf ve hesap verebilen, aktif ve mücadeleci  ve çoğulcu bir baro hayalimiz olduğu için adaylığımızı deklare ettik” dedi.

 

“TAKİPÇİLER MESLEĞİMİZİN SAYGINLIĞI AZALTMAKTA”

Mesleği yürütürken ve özellikle yönetim kurulundayken genç meslektaşlarının yaşadığı problemlere yakinen tanık olduğuna dikkat çeken Av. Olgun, “Avukatlık kanununa aykırı olarak yıllardan beri süre gelen aracı şirketlerin, takipçilerin hiç bir ahlaki değere sahip olmadan vatandaşı mağdur edecek şekilde çalışmaları, mesleğimizin saygınlığı azaltmakta, genelde tüm avukatların özel de ise genç avukatların çalışma koşullarını kötüye götürmektedir. Yıllardan beri görmezden gelinen bu problemle ilgili hem ceza davaları açılmasını sağlayacağız hem de açacağımız haksız rekabet davaları ile hukuka aykırı fiili gerçekleştiren şirketlerin faaliyetten men’ini sağlayacağız. Yine bu konuda aracı şirketler, temsilciler ve simsarla çalışan avukatlarla ilgili amasız, fakatsız disiplin soruşturması yürüteceğiz, haklarında suç duyurusunda bulunacağız” diye ifade etti.

 

“BAROMUZU HER ANLAMDA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ”

Genç başkan adayı Olgun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Baroda hiç kimsenin kendini ötekileştirilmiş, yalnızlaştırılmış hissetmesine müsaade etmeyeceğiz. Meslektaşlarımızın baro yönetiminde sadece seçimlerde değil, her an söz sahibi olacağı bir yönetim anlayışı İçin aday olduk. Şanlıurfa barosunun misyonuna uygun sorumluluk bilinciyle hareket ederek baromuzu her anlamda daha ileriye taşıyacak bir gayretin içerisinde olacağız.

Seçim çalışmaları aynen devam etmektedir. Seçimlerin iki kez ertelenmesinden dolayı seçim çalışmaları bu yıl çok uzun sürdü ve 3. kez karar aldık.  Tabi seçim sürecinin uzamasının bize kattıkları da oldu şöyle ki: Daha çok meslektaşımıza ulaşabildik, daha çok dinleyebildik, sorunların çoğunun ortak olduğunu gördük ve çok önemli tavsiyeler aldık. Şanlıurfa Barosu yönetim kurulu olarak almış olduğumuz karar gereği seçimlerimiz 18 Nisan’da yapılacaktır. İçişleri Bakanlığı genelgesi ile 1 Mart’tan itibaren yasaklar kalktığından şimdilik seçimlerin önünde herhangi bir engel söz konusu değildir. Seçimlerimizi Covid 19 tedbirlerine uygun bir şekilde yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”

 

HALİL OLGUN KİMDİR?

1980 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen Halil Olgun, 18.02.2005 tarihinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2018 yılında yapılan Baro seçimlerinde Şanlıurfa Barosu Yönetim Kurulu üyesi seçildi. Üyeliği halen devam etmekte olan Olgun, 17-18 Nisan’da yapılacak Şanlıurfa Barosu seçimleri için başkan adayı oldu.

 

OLGUN’UN LİSTESİNDE KİMLER YER ALIYOR?

Yönetim Kurulu

Halil Olgun (Başkan Adayı), Abdullah Ağlamış, Gamze Çelikten, Erkan Demir, Faruk Olgun, Mahmut Tanrıkulu, Melike Devrim, Selim Hartavi, Şükrü Korkmaz, Yusuf Ziya Çiftçi, Ziya Aydın,

Disiplin Kurulu

Emine Arslan, Gökhan Türkmen, İsa Hatipoğlu, İsmail Doğan, İsmail Yılmaz

TBB Delegeleri

Mustafa Aygün, Murat Çakmak, Sabit Demir

BİHA 

YORUM EKLE

banner99