Okulların temizliği İŞKUR personellerinin güvenliğine takıldı!

Urfa’da okulların temizliği için TYP kapsamında işe alınan işçiler, güvenlik soruşturmasından dolayı çalışmaya başlayamadı. Temizlik görevlisi olmadan eğitimin başladığı okullarda sınıf ile tuvaletlerin pislik içinde kalması velilerin tepkisine neden oldu

Okulların temizliği İŞKUR personellerinin güvenliğine takıldı!
banner1

Şanlıurfa’da okullarda temizlik için görevlendirilecek Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında işe alınacak işçilerin, yüz yüze eğitim öncesinde işe alınmaması, öğrencilerin ders başı yaptığı okullarda hijyen sorunu yarattı. Okullarda temizlik görevlilerinin olmaması nedeniyle kent merkezindeki bazı okulların sınıfları ile tuvaletlerinde mide bulandıran görüntüler oluştu. Kimi okullarda idarenin imkanlarıyla okullar temizlenirken bazı okullarda ise okul yönetimlerinin duyarsızlığı pes dedirtti. Sınıflar ile lavabolar içler acısı hale bürünürken çocukların hijyensiz ortamda eğitim görmesi velileri çileden çıkardı.


GÜVENLİK SORUŞTURMALARI SÜRÜYOR

İŞKUR kurasında ismi çıkan kişilerin ise güvenlik soruşturmasının tamamlanmamasından dolayı göreve başlamadıkları öğrenildi. Kurada ismi çıkan kişiler güvenlik soruşturmasından geçmelerinin ardından görevli oldukları okulda çalışmaya başlayacak.


BİHA


YORUM EKLE