Okullar tatil, maçlar seyircisiz izlenecek!-EK

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı koronavirüs toplantısı sona erdi. Toplantıda okulların tatil edilmesi, maçların seyircisiz oynanması gibi önemli kararlar alındı. İşte tüm ayrıntılar

Okullar tatil, maçlar seyircisiz izlenecek!-EK
banner2

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

5 saat süren toplantının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Korona virüs teşhisi konulan hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek "Karantinaya alınan kişilerle ilgili de sorun söz konusu değil" dedi.

Alınan kararları da duyuran Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ilkokul ve liselerin 16 Mart'tan itibaren 1 hafta tatil edildiğini ve bu öğrencilere 23 Mart itibariyle ise uzaktan eğitim verileceğini açıkladı. Uzaktan eğitimin nasıl uygulanacağı ise Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanacak. Üniversiteler de okullar için alınan kararlar kapsamında 3 hafta tatil edilecek. 

Spor müsabakaları da nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacak. 

İşte Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  • Vatandaşlarımızın aktif rol oynamaları, rehavete ve paniğe kapılmadan yapılan resmi açıklamaları dinlemek ve tavsiyeleri titiz bir şekilde uygulamak suretiyle bu süreci atlatmamız büyük önem arz ediyor.
  • Üniversitelerimiz, 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edilecektir.
  • Spor müsabakalarının nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanması karar verildi. Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne tabi olacaktır.
  • Öğrenciler, 23 Mart'tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.
  • Cumhurbaşkanımızın da yurt dışı programlarını bir müddet erteliyoruz.

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, kamu görevlilerinin yurt dışı ziyaretleriyle ilgili aldıkları kararı da, "Fevkalade bir durum olmadığı sürece kamu görevlileri izne tabi olacaktır" ifadesiyle açıkladı.

BİHA

YORUM EKLE