Mevsimlik işçilerin sorununa Urfalı kaymakamdan çözüm

Tarlada çalışan Şanlurfalı mevsimlik işçileri ziyaret eden Köprübaşı Kaymakamı Şanlıurfalı Ramazan Taşkın "Onların derdi bizim derdimiz" diyerek işçiler için prefabrik ev yapılacağı sözünü verdi.

Mevsimlik işçilerin sorununa Urfalı kaymakamdan çözüm
banner2

Memleketlerinden uzakta tarlada çalışan ve çadırda barınarak binbir zorluk yaşayan mevsimlik işçiler için nihayet adım atılıyor.

Manisa Köprübaşı Kaymakamı Şanlıurfalı Ramazan Taşkın, İlçe Tarım Müdürü Alptekin Sağıroğlu ve İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Musa Öztaş ile birlikte çilek tarlasında çalışan mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi. Kaymakam Taşkın çadır yaşamının zorluğuna son verecek bir adım atılacağını müjdeledi ve "Şanlıurfa’dan, Gaziantep’ten ilçemize çalışmaya gelen tarım işçilerini ziyaret ettik.Taleplerini, sorunlarını dinledik. Vatandaşlarımızın daha insani şartlarda kalabilmesi için en kısa zamanda banyosu,tuvaleti olan prefabrik evleri yapacağız. Onların derdi, bizim derdimizdir" dedi.

Kaymakam Taşkın'ın çözüm önerisi sevinçle karşılanırken işçiler için diğer illlerde de benzer çözümler üretilmesi isteniyor.

BİHA

YORUM EKLE