Merve öğretmeni Urfa değil, Sivas duydu

Şanlıurfa’da bir ortaokulda görev yapan Merve öğretmenin kütüphanelerine kitap topladıkları çağrısını Urfa’da duyan olmadı. Genç öğretmenin sesini Sivas’ta Belediye Başkanı Hilmi Bilgin duydu.

Merve öğretmeni Urfa değil, Sivas duydu
banner2

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda matematik öğretmenliği yapan Merve öğretmen, okuldaki kütüphanelerine kitap topladıklarını sosyal medya üzerinden duyurdu.

Yardım etmek isteyenlerin kendisiyle iletişime geçmesini isteyen Merve öğretmenin sesini aradan geçen bir buçuk aylık sürede Şanlıurfa’da duyan çıkmadı.

Genç öğretmenin paylaşımını gören gazeteci Cengiz Aksan da öğretmenin iletisini kendi takipçileriyle paylaştı.

Cengiz’in paylaşımıyla Merve öğretmenin çağrısından haberdar olan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, genç eğitimciye istedikleri kitapları göndereceklerini söyledi.

“Yeter ki çocuklarımız okusun” diyen Hilmi Bilgin, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Merve Hanım ihtiyaç duyulan kitap listesini Dm’den gönderirseniz eğitim ve kitap dostu bir belediye olarak gerekli desteği sağlarız.”

Sivas Belediye Başkanı Bilgin’in yanıtına teşekkür eden Merve öğretmen de Bilgin’e şu yanıtı verdi:

“Okulum adına çok teşekkür ediyorum. Kitap konusundaki hassasiyetiniz için de ayrıca teşekkür ederim. Bugün içerisinde kitap listesini belirleyip göndereceğiz.”

BİHA


YORUM EKLE