Maske Cezasını Ödemeyen Kamuda İşlem Yapamayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan denetimlerde maske cezası alan ve cezasını ödemeyenlerin kamu kurumlarında işlem yapamayacağını söyledi.

Maske Cezasını Ödemeyen Kamuda İşlem Yapamayacak
banner1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Maske ve mekan denetimlerinde uygulanan cezaların bazı kamu kurumlarında yapacak işlemler öncesi ödenmiş olması mecbur hale getirilecektir’’ dedi.

Salgınla mücadelede kritik bir döneme girildiğini belirten Erdoğan, ‘’Virüs taşıdığını bildiği halde evinde izole halde kalmak yerine sokağa çıkan, işine giden, diğer insanlarla bir araya gelen herkes hem yasal olarak suç işlemekte hem de büyük vebal altına girmektedir. Bu tedbirleri vatandaşlarımızın günlük hayatını zora sokmak için alıyor değiliz. Tam tersine bu tedbirlerin amacı tüm insanlarımızın sağlığını korumaktır. Tedbirlere uymadığı için virüsü, bilinen veya bilinmeyen kronik rahatsızlığı bulunan yakınına veya herhangi birine bulaştırıp ölümüne sebep olacak kişinin vicdan yükünü düşünmek bile istemiyorum. Maske ve mekan denetimlerinde uygulanan cezaların bazı kamu kurumlarında yapılacak işlemler öncesi ödenmiş olması mecburi hale getirilecektir. İl Hıfzıssıhha Kurulları gerektiğinde özel tedbirler alıp bunları kararlılıkla uygulayabilecektir’’ ifadelerini kullandı.

Hürriyet

YORUM EKLE