Kuş, 'maaş iyileştirme' sözünü tutuyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, önceki dönemde maaşları düşürülen personele olan ‘maaş iyileştirme’ sözünü tutuyor.

Kuş, 'maaş iyileştirme' sözünü tutuyor
banner2

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, önceki dönemde maaşları düşürülen personele olan ‘maaş iyileştirme’ sözünü tutuyor.

Kuş, önceki dönem maaşları düşürülen ve göreve geldiğinde söz verdiği personel için düğmeye bastı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Kuş, şunları söyledi:

"Seçim sürecinde Personelimize söz vermiştik. Demiştik ki göreve gelince; önceki dönemde Maaşı düşürülen ve 1 asgari ücret alan Taşeron işçiler hakkında kısıtlı bütçe imkanları ölçüsünde de olsa, Çalışanın emeği, alın teri de çok çok önemli olduğunu düşündüğüm için böyle bir çalışmayı başlattık ve bitirdik.  Arkadaşlarımızın uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni düzenleme taslağımızı hazırladık. Kendileriyle birlikte gece gündüz demeden Eyyübiye’m için hizmet ettiğim emekçi kardeşlerimin maaşlarını yükseltiyoruz. Söz vermiştik. Çok şükür sözümüzü tuttuk. Buna göre; 

1- 1 asgari ücret alan 760 taşeron işçiden evli ve çocuklu bir çalışan şuan yaklaşık olarak 2600 TL  maaş  almaktadır. Bunu biz 3.135 TL' ye çıkarıyoruz.

2- Temizlik İşlerinde; (çöp işinde ve kamyon arkası çöp işinde) çalışan çalışanlarımıza; 3.135-TL’ ye ek olmak üzere yaklaşık olarak brüt 400, net 285 TL daha zam yapıyoruz.

3- Fen İşleri Müdürlüğünde taş döşeyenler, Park ve Bahçe Müdürlüğünde Park Bakım Onarımı, Gecekondu Müdürlüğünde Yıkım İşi yapanlara 3.135 TL’ ye EK OLMAK ÜZERE yaklaşık olarak brüt 200 TL , net 145 TL daha zam yapıyoruz.

4- Lisans mezunu çalışanlarımıza da ayriyeten aldığı maaş üzerinden ek olarak yaklaşık brüt 250 TL, net 180 TL daha eğitim desteği yapıyoruz.

5- Ön lisans  mezunu çalışanlarımıza da ayriyeten aldığı maaş üzerinden ek olarak yaklaşık brüt 200 TL , net 140 TL daha eğitim desteği yapıyoruz.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99