Kuş açıkladı: Yeşil alan olacak

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Asya mahallesi temasları kapsamında vatandaşların yazın toz, kış aylarında da çamurdan dolayı mağduriyet yaşadığı alanı mahalleye yeşil alan olarak kazandırıyor.

Kuş açıkladı: Yeşil alan olacak
banner1

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, mahalle gezileri kapsamında gittiği Asya mahallesinde, vatandaşların yazın toz, kışın da çamurdan dolayı mağduriyet yaşadığı alanı, mahalleye park olarak kazandırma talimatı verdi. Saha gezilerine devam eden ve vatandaşların taleplerini yerinde dinleyip anında çözümler üreten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Asya mahallesindeki temasları kapsamında, Yenice mahallesi ile Asya mahallesi arasında kalan ve vatandaşların hem yol hem de toz ve çamurdan dolayı mağduriyet yaşadığı alana el attı. Fen İşleri Müdürlüğüne yol, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne yeşil alan talimatı veren ve çalışmaların hemen başlamasını isteyen Kuş, “Bu bölgeye hem yeni yol ağı oluşturacağız hem de yeşil alan yapıp vatandaşlarımızın rahatça vakit geçirecekleri, çocuklarımızın oyun onayabilecekleri sosyal donatı alanlarına çevireceğiz” dedi.

İlçe genelinde ekiplerin hummalı bir şekilde çalışma yürüttüklerini belirten Kuş, şunları söyledi: “Asya Mahallemizi gezmeye devam ediyoruz. Muhtarımız ve vatandaşlarımız ile birlikte mahallemizde yapacağımız çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunuyoruz. Şuanda Asya mahallemizin uç noktasındayız ve maalesef arkada görmüş olduğunuz gibi burası toprak yığını ile dolu. Kışın çocuklarımız çamur içerisinde kalacaklar, arabası olan vatandaşlarımız yol olmadığı için burayı kullanamayacaklar. Biz Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze talimat verdik ve hızlı bir şekilde burayı Asya Mahalle sakinlerine park olarak kazandıracağız. Bu bölgede hem yaşam alanları olacak hem vatandaşlarımızın gelip gidecekleri yol olacak. Yine bu bölgemizde çocuklarımızın oyun alanları olacak ayrıca bu mahallemizi çamurdan tozdan ve topraktan da kurtarmış olacağız.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99