'Koronavirüs' paylaşımlarına 19 gözaltı!

İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada koronavirüs paylaşımlarıyla toplumu korku ve endişeye sevk eden 93 şüpheliden 19'unun gözaltına alındığını duyurdu.

'Koronavirüs' paylaşımlarına 19 gözaltı!
banner1

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, koronavirüsle ilgili tedbirlerin alınmadığı, halktan saklandığı belirtilerek gerçek dışı görüntü ve ses dosyaları paylaşanlarla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

"Son dönemde dünyada yayılarak çok sayıda insanın ölümüne sebep olan koranavirüs hastalığı ile ilgili olarak, 'virüsün ülkemizde de salgına dönüştüğü, ilgili kurum ve görevlilerce gerekli/yeterli tedbirler alınmadığı, konunun halktan saklandığı' yönünde, gerçek dışı görüntü ve ses dosyaları kullanılmak suretiyle sosyal medya üzerinden toplumu korku, panik ve endişeye sevk etme, yetkili/sorumlu kuruluşları ve kişileri kamuoyu nezdinde hedef gösterme amaçlı paylaşımlar görülmektedir.

93 ŞÜPHELİDEN 19'U GÖZALTINDA' 

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri, söz konusu bu paylaşımları yaptığı değerlendirilen kullanıcıların tespitine yönelik yürüttüğü çalışmalarda 93 şüpheli şahıs tespit etmiştir. Bu şüphelilerden 19'u gözaltına alınırken, diğer tespitlerle ilgili gözaltına alma işlemleri devam etmektedir."

BİHA

YORUM EKLE