Kırsalda eğitim gören öğrenciler turistik yerleri ilk kez gördü

Şanlıurfa’da kırsalda yaşayan öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ŞURKAV iş birliğinde başlatılan “Şanlıurfa’yı Tanıyor Dünyaya Tanıtıyorum” projesi kapsamında şehrin tarihi ve turistik yerlerini ilk kez ziyaret etti.

Kırsalda eğitim gören öğrenciler turistik yerleri ilk kez gördü
banner1

ŞANLIURFA - Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen “Şanlıurfa’yı Tanıyor Dünyaya Tanıtıyorum” projesiyle, kırsalda yaşayan öğrenciler tarihi kentin birçok turistik noktasını ilk kez görme fırsatı buldu.BALIKLIGÖLÜ İLK KEZ GÖRDÜLER

Proje kapsamında kırsal Keremli İlkokulu’ndan 20 kişilik ilk öğrenci grubu, ŞURKAV otobüsleriyle kent merkezine getirildi. ŞURKAV’ın ikinci başkanı da olan Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan tarafından karşılanan öğrenciler, Göbeklitepe, Balıklıgöl, Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesini ziyaret etti. Gezilerine yemek ikramıyla nokta koyan öğrenciler, daha sonra köylerine okullarına döndü.PROJEDEN 3 BİN ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, ŞURKAV’ın hayata geçirdiği yüzlerce faaliyetten biri olan “Şanlıurfa’yı Tanıyor, Dünyaya Tanıtıyorum” projesinin, çocuk ve gençleri geleceğe hazırlamak, şehrin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla sosyal sorumluluk kapsamında uygulandığını kaydetti.


Projeye kırsalda yaşayan ve şehir merkezine gidip gelme imkanı bulamayan öğrencileri dahil etmek için hassasiyet gösterdiklerini belirten Yıldızhan, projenin 2021-2022 eğitim öğretim dönemince haftada 2 gün devam edeceğini bildirdi. Yıldızhan, projeden yaklaşık 3 bin öğrencinin faydalanacağını kaydetti.


BİHA


YORUM EKLE