Karaköprü müze şehir olma yolunda

Karaköprü Belediyesinin ilçeyi müze şehir yapmak için kazandırdığı Oyun ve Oyuncak Müzesi ile Müslüm Gürses Müzesi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Karaköprü müze şehir olma yolunda
banner2

KARAKÖPRÜ - Karaköprü Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı müzeler vatandaşların ilgisini çekiyor.  Belediye ilçede bir yandan rutin hizmetler sürdürürken diğer taraftan ilçeye Oyun ve Oyuncak Müzesi ile Müslüm Gürses Müzesi kazandırdı.


12 BİN ZİYARETÇİ

İlçeye kazandıran iki müzeye vatandaşlar ilgi yoğun ilgi gösterdi. 2021 yılının ilk 10 ayına bakıldığında Oyun ve Oyuncak Müzesi pandemi nedeniyle bazı dönemlerde kapalı olmasına rağmen yaklaşık 12 bin ziyaretçiyi ağırladı. Özellikle çocuklar geçmişten bugüne oyuncakların olduğu müzeye ilgi gösterirken, aileler de çocuklarının kendi oynadıkları oyuncakları görmesi için çocuklara müzeyi gezdiriyor.


15 Haziran’da faaliyete geçen ve Şanlıurfalı merhum sanatçı Müslüm Gürses’in kişisel eşyalarının olduğu ve hatırasını yaşatacak olan Müslüm Gürses Müzesi de vatandaşların yoğun ilgisini gördü. Doğukent Mahallesindeki yaşam parkın içerisinde bulunan müzeyi 3,5 ay gibi kısa bir sürede yaklaşık 7 bin kişi ziyaret etti.


SİNEMA VE BASIN MÜZESİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

İlçeyi müze şehir yapma hedefinde yeni müzelerin kazandırılması için de çalışmalar sürerken, kısa bir süre sonra sinema ve basın müzesi de açılışı yapılarak hizmete sunulacak. Ayrıca tasavvuf müzesi için de eser toplama çalışmaları tamamlanıp müzenin kurulması aşamasına geçildiği öğrenildi.BİHA


YORUM EKLE