Karaköprü'de sosyal market ile yüzler gülüyor

Karaköprü Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet veren sosyal marketten yaklaşık 3 bin ihtiyaç sahibi vatandaş faydalanarak hiçbir ücret ödemeden evlerinin ve çocuklarının ihtiyaçlarını gideriyor.

Karaköprü'de sosyal market ile yüzler gülüyor
banner1

KARAKÖPRÜ - Karaköprü Belediyesi ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşların faydalanması için açılan ve hayırseverler tarafından tedariki sağlanan sosyal markette ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda, giyim vb. ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanıyor.

Çankaya Mahallesindeki sosyal markette Karaköprü Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler kendilerine verilen kart ile kuru gıda, yiyecek, giyim vb. temel ihtiyaçlarını herhangi bir ücret ödemeden temin ediyorlar.

Sosyal marketten ilçede tespit edilen yaklaşık 3 bin ihtiyaç sahibi vatandaş faydalanırken, gelir durumuna göre belirlenen puanlama sistemiyle 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık sosyal yardım yapılıyor.

Başkan Baydilli, “İlçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı gözetmek, onlara yardımcı olmak bizim asli belediyecilik görevimizin yanında insani vazifemizdir. Bu ailelerimize market vasıtasıyla yardımcı oluyoruz, onların gıda ve giyim gibi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” ifadesini kullandı.


BİHA


YORUM EKLE