Karaköprü'de kadınlar meslek öğrenirken aile bütçesine katkı sağlıyor

Karaköprü Belediyesi bünyesinde hizmet veren 4. Murad Kültür Merkezi’nde kadınlar hem meslek öğreniyor hem de aile bütçesine katkı sağlıyor.

Karaköprü'de kadınlar meslek öğrenirken aile bütçesine katkı sağlıyor
banner1

Karaköprü ilçesi Seyrantepe Mahallesinde bulunan 4. Murad Kültür Merkezi’nde kadınlara; dikiş-nakış, giyim ve halı dokuma gibi kurslar veriliyor.


Kurslarda dikiş makinesi kullanımı, kumaş çeşitleri, kesim teknikleri ve giyim konularında eğitimler alan kadınlar kurslarda öğrendikleriyle kendi kıyafetlerini dikebiliyor. Ayrıca kadınlar ürettiği ürünleri satılarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.


Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kadınlara yönelik kurslara önem verdiklerine değinerek, özellikle ev hanımlarının sosyal hayat içerisinde yer almalarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. 


Başkan Metin Baydilli, “Karaköprü’müzün en hızlı büyüyen ilçesi olan Seyrantepe Mahallemize hizmetlerimiz devam ediyor. Seyrantepe’de yaşayan ev hanımları için 4. Murad Kültür Merkezimizde açtığımız kurslarımız yoğun ilgi görüyor. Kursların sayısını artırıp daha fazla kadının buralardan faydalanarak boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamaya çalışacağız” dedi.


Kurslarda meslek öğrendiklerini ifade eden kursiyerler de burada meslek öğrendiklerini kaydetti.


Öte yandan kurslara katılmak isteyen vatandaşlar www.karamek.com adresinden veya 444 9 657 nolu Beyaz Masa biriminden bilgi alabilecek.


BİHA


YORUM EKLE

banner99