Kamuda mülakat kalkıyor mu? Cumhurbaşkanı'ndan önemli açıklama...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kamuda mülakat tartışmalarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçim vaatlerim içinde böyle bir söz verdiysem, bunu Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlarımla görüşerek yeni bir yol haritasıyla ilerletiriz" ifadesini kullandı.

Kamuda mülakat kalkıyor mu? Cumhurbaşkanı'ndan önemli açıklama...
banner1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78'inci Genel Kurulu kapsamında bulunduğu New York'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok sayıda kişinin merak ettiği "Kamuda mülakat kalkıyor mu?" sorusuna da cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, mülakatları görevin gerektirdiği zorunluluklar dışında kaldırmayı vadettik. Görevin gerektirdiği hallerde ise hakkaniyetle hareket edilmesi temel yaklaşımımızdır. Mülakatlar çok sınırlı ve çok özel meslek gruplarında gerekli olabilir. Elbette mülakat komisyonlarının objektif kriterlerle oluşturulması konusu da çok mühim bir konu. Konuyu ilgili bakanlarımızla yakın görüşüyor, çalışıyoruz. Ben seçim vaatlerim içinde böyle bir söz verdiysem, bunu Milli Eğitim bakanımla, İçişleri Bakanımla görüşmek suretiyle, yeni bir yol haritasıyla ilerletiriz" dedi.


YORUM EKLE

banner99