İzmir'de yaşayan Urfalı depremzedeler hakkında açıklama geldi!

İzmir'de yaşanan deprem sonrası kentte yaşayan Urfalıların durumu ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Federasyonu Başkanı Ferit Mızraklı "Herhangi bir olumsuzluk tarafımızı intikal etmedi" dedi.

İzmir'de yaşayan Urfalı depremzedeler hakkında açıklama geldi!
banner1

İzmir'de yaşanan ve şuana kadar 12 can alan, 475 kişinin yaralanmasına neden olan deprem sonrası İzmir'de yaşayan Urfalılar ile ilgili ilk bilgi geldi. 

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, İzmir Şanlıurfa Federasyonu Başkanı Ferit Mızraklı ile görüştü. Görüşmede İzmir'de yaşayan binlerce Şanlıurfalının durumu konuşuldu. Görüşme sonrası açıklama yapan Başkan Mızraklı kentte 130 bin civarında Şanlıurfalının yaşadığını ve şuana kadar ulaştıkları hiçbir Şanlıurfalıda olumsuz bir durum söz konusu olmadığını belirterek şöyle konuştu:

"İzmir ve İzmir'de yaşayan Şanlıurfalı hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bizler İzmir Şanlıurfa Federasyonu olarak gerek telefon, gerek sosyal medya aracılığı ile Şanlıurfalı hemşehrilerimize ulaşmaya çalıştık. Şuana kadar ulaştığımız herhangi bir olumsuzluk tarafımızı intikal etmedi."

Başkan Canpolat'a da teşekkür eden Başkan Mızraklı "Bizleri arayarak gerek İzmir halkı gerek İzmir'de yaşayan Şanlıurfalı hemşehrilerimiz adına her zaman yanımızda olduklarını, bir talebimiz olduğu takdirde bizlere yardımcı olacaklarını ifade ettiler. Sevgili Başkanım Mehmet Canpolat'a teşekkür ediyorum" dedi. 

BİHA

YORUM EKLE