İstanbul Sözleşmesi kararına bir destek de Urfalı alimlerden

Aralarında Şanlıurfalı alimlerin de bulunduğu Medrese Alimleri Vakfı tarafından “İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek ve teşekkür mesajı yayımlandı.

İstanbul Sözleşmesi kararına bir destek de Urfalı alimlerden
banner2

İstanbul Sözleşmesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla feshedilmesinin ardından Medrese Alimleri Vakfı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek geldi.

Üyeleri arasında Şanlıurfalı alimlerin de olduğu bilinen Vakıf kararı değerlendirerek "Söz konusu kararın alınmasında İstanbul Sözleşmesinin satır aralarına gizlenen ve aile kurumunu temelinden sarsan; bu yönüyle de toplumda ciddi tartışmalara neden olan kavramlara ve tutumlara karşı oluşan tepkilerin dikkate alındığı görülmektedir. Ülkemizin inanç değerlerine ve geleneklerine aykırı tutumları meşrulaştırıcı özellik taşıdığına dair kamuoyunda oluşan kaygılar bu sayede giderilmiştir. Önümüzdeki dönemde dinimiz, kültürümüz ve değerlerimiz çerçevesinde aile kurumunu güçlendirici ve koruyucu yeni adımların atılacağına inanıyor, bu adımlarda katkı sunmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu vesileyle sözleşmenin kaldırılması için ferasetini gösteren milletimize, her zaman olduğu gibi toplumdan yükselen talepleri değerlendiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunarız." sözleriyle bir teşekkür ve destek mesajı yayımladı. 

BİHA

YORUM EKLE

banner99