İnşaat Mühendisleri Odası’ndan Haliliye’de çöken binayla ilgili açıklama!

Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası, Haliliye ilçesinde çöken binayla ile ilgili rapor hazırladı. Raporda, olay sonrası yaşanan yaralanmaların yeterli iş güvenliği önlemlerinin alınmamış olmasından kaynaklandığı iddia edildi.

İnşaat Mühendisleri Odası’ndan Haliliye’de çöken binayla ilgili açıklama!
banner1

HALİLİYE-Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesine bağlı Devteyşti Mahallesinde bir inşaatta meydana gelen çökme sonucu 3 işçi yaralanmıştı.

Çökme sonrası Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası bünyesinde kurulan teknik heyet ile Haliliye Belediyesi teknik personelleri olay yerine giderek incelemede bulundu. İnşaat Mühendisleri Odası konuya ilişkin hazırladığı raporu kamuoyu ile paylaştı.

Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan raporda şu ifadelere yer verildi,

“Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası bünyesinde oluşturulan teknik heyet ile Haliliye Belediyesi teknik personelleri, ilimiz sınırları içerisinde 22.07.2022 tarihinde akşam saatlerinde meydana gelen olayla ilgili incelemelerde bulunmuştur. Yerinde yapılan ilk incelemelerde sonucunda;

Yapılan projeye aykırı imalatların bulunduğu, yapının inşai faaliyetlerinde uygulama hatalarının bulunduğu, yapının imalat süreçlerinin denetimsiz olarak sürdürdüğü, olay sonrası yaşanan yaralanmaların yeterli iş güvenliği önlemlerinin alınmamış olmasından kaynaklandığı ilk tespitlerimizi arasındadır. Yaptığımız abalizler ve tespitler doğrultusunda hazırlanacak olan teknik rapor, kamuoyuna ve ilgili mercilere iletilecektir.”

BİHA


YORUM EKLE

banner99