İndirim günlerinde en çok aramayı yapan iller arasında Urfa da yer aldı

Alotech verilerine göre, Kasım ayında 6 milyondan fazla kişi internetten alışveriş için çağrı merkezlerine ulaştı, toplam 50 milyon dakikadan fazla görüşme yapıldı. En çok aramanın yapıldığı iller arasında ise Şanlıurfa da yer aldı.

İndirim günlerinde en çok aramayı yapan iller arasında Urfa da yer aldı
banner1

Çağrı merkezi altyapısı sunan AloTech, Kasım ayında pek çok markanın dahil olduğu Black Friday kampanyalarının çağrı merkezlerine etkisini inceledi.

Alotech üzerinden çağrı karşılayan 20 binden fazla müşteri temsilcisinden alınan verilere göre, 6 milyon 97 bin 579 kişi çağrı merkezlerine ulaştı, toplamda 50 milyon dakikadan fazla görüşme yapıldı.

EN ÇOK ÇAĞRI ALINAN GÜN: SALI

Çağrı merkezlerinin en çok arandığı günler sırasıyla Salı, Cuma ve Perşembe oldu. Müşteriler telefon ile çağrı merkezlerine ulaşmanın yanı sıra popüler iletişim kanallarını (WhatsApp ve chat) ve bu kanallara bağlı botları kullanarak da çağrı merkezlerine ulaştı. Çağrı merkezlerine kampanya günlerinde en çok çağrı gelen saat aralıkları ise sırasıyla 11.00-12.00, 14.00-15.00 ve 13.00-14.00 oldu. Gece 00.00 ve 04.00 arasında ise toplam 138 bin 310 adet arama yapıldı. 

EN FAZLA ÇAĞRI ALAN SEKTÖR 'TEKNOLOJİ' OLDU

Kampanya ayında en fazla çağrıyı alan sektör pandemi sebebiyle artan yoğun talebin de etkisiyle 'teknoloji' sektörü oldu. Teknolojiyi sırasıyla 'mobilya' ve son dönemin popüler sektörü haline gelen 'online market pazarı' takip etti.

EN ÇOK GÖRÜŞMEYİ YAPAN İLLER 

Verilere göre en çok görüşme yapılan şehir Manise olurken ikinci sırada Edirne, üçüncü sırada Kastamonu, dördüncü sırada Şanlıurfa ve beşinci sırada ise Tekirdağ yer aldı. 

BİHA

YORUM EKLE