İmam hatipler için konuşmuştu: Urfa'da suç duyurusunda bulundular

AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri, imam hatip liseleri hakkındaki sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

İmam hatipler için konuşmuştu: Urfa'da suç duyurusunda bulundular
banner2

Şanlıurfa'da AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri AK Parti İl binasının önünde bir açıklama yaptı. 

Üyeler, imam hatip okullarında okuyan ve mezun olanlar hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Üyeler adına açıklamayı yapan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Uğur Korkmaz, "Bugün burada başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ülkemize büyük hizmetleri olan pek çok kişiyi yetiştiren imam hatip liselerinin, imam hatip lisesi mezun ile mensuplarının yanında bulunmak ve imam hatip liselerine ve imam hatip lisesi mezunlarına karşı son derece ağır ve çirkin ithamlarda bulunan Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandık" dedi.

İmam hatiplerin genel eğitim parçası olduğunu, çirkin ve algı ile mücadele edeceklerini aktaran Korkmaz, "Hepimizin bildiği gibi imam hatip liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye´de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir. İmam hatipliler üniversiteye giriş sınavlarından, bilgi yarışmalarına, münazaralardan çeşitli sosyal aktivitelere kadar pek çok alanda başarılarını ispatlamıştır. İmam hatip lisesinden mezun olanların önemli bir kısmı mesleğe yönelmiştir. Mezun olduktan sonra ilahiyat dışında yüksek tahsil yapanlar, intisap ettikleri her alanda diğer arkadaşları ve meslektaşları ile uyum içinde işlerini başarı ile yürütmüşlerdir ve yürütmektedirler. Ülkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlâkî davranış ihtiyaçlarına önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, imam hatip liseleri ve liselileri hakkında oluşturulmaya çalışılan yanlış çirkin ve algı ile her daim mücadele edeceğimizi bilinmesini isteriz" diye konuştu.

Korkmaz, sözlerini şöyle noktaladı:

"Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine asla izin vermeyeceğiz. Yine bilinmesini isteriz ki, İmam hatip liselerini seven, çocuklarını bu okullara gönderen, mezunlarının ülke için faydalı olduğuna inanan milyonlar, bu ağır ve çirkin ithamlara asla razı olmayacak ve imkan vermeyeceklerdir."

BİHA

YORUM EKLE