İdlib'den acı haber! İlk açıklama geldi

İdlib'de Türk askerine yönelik hava saldırısı düzenlendi. Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib'de 9 askerin şehit olduğunu duyurdu.

İdlib'den acı haber! İlk açıklama geldi
banner2

Suriye'nin İdlib şehrinde Türk askerlerine hava saldırısı düzenlendi.

Sınır ötesindeki saldırıda çok sayıda askerin yaralı ve şehit olduğu iddia edilirken, askerlerin Hatay'ın Reyhanlı İlçesindeki devlet hastanesine getirildiği söylendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Ankara'da acil güvenlik toplantısı yapıldığı bildirildi. Güvenlik zirvesinde MİT Başkanı Hakan Fidan ve üst düzey askeri yetkililerin de hazır bulunduğu ve toplantının gündem maddesinin İdlib olduğu öğrenildi.Sosyal medyada Reyhanlı Devlet Hastanesi'nden olduğu belirtilen görüntüler de sosyal medyada paylaşıldı.


VALİ DOĞAN: 9 ŞEHİT
Yetkililerden iddialara ise ilk resmi açıklama Hatay Valisi Rahmi Doğan'dan geldi. Vali Doğan 9 şehit ve çok sayıda yaralı olduğunu açıkladı. Vali Doğan "Türk askerimiz İdlib Balyon bölgesinde, rejim kuvvetleri tarafından hava saldırısına uğradı. Bu saldırı sonucu 9 mehmetçiğimiz şehit oldu. Ağır yaralılarımız var. Yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısından aldık, Hatay'daki devlet hastanelerinde tedavileri devam ediyor" dedi.

Vali Doğan, hastanelerde kan ihtiyacı olmadığını da duyurdu. 

Öte yandan sosyal medyaya zaman zaman erişimde kesintiler yaşanıyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99