HÜDA PAR'dan çağrı: ​Siverek-Viranşehir yolu ölüm yoluna dönüşmesin

​HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdulrahim Sımak, Siverek- Viranşehir karayolunun standartların çok altında olduğunu ve bu durumun ölümlü kazalara neden olduğunu belirterek "Karayol yeniden dizayn edilmelidir" çağrısında bulundu.

HÜDA PAR'dan çağrı: ​Siverek-Viranşehir yolu ölüm yoluna dönüşmesin
banner1

HÜDA PAR Siverek ilçe Başkanı Abdulrahim Sımak, Siverek- Viranşehir karayolunda iki kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazanın ardından karayoluna giderek incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından Siverek- Viranşehir karayolunun standartların altında olduğunu belirten Başkan Sımak, sık sık kazaların meydana geldiği karayolunda gerekli çalışmaların bir an önce başlanması gerektiğini söyledi.

Söz konusu yolda yaşanan trafik kazasında hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Başkan Sımak, "Siverek- Viranşehir karayolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar ve yaralı vatandaşımıza da acil şifalar diliyorum. Trafik kazaları maalesef alınan tüm önlemlere rağmen bir türlü önlenemiyor. Trafik kurallarına uyulması noktasında alınan tedbirleri ve cezai yaptırımları olumlu bulmakla birlikte bunların yetersiz olduğunu hatta devletin vatandaşlarının can güvenliğini sağlamak noktasında eksikleri olduğunu görüyoruz" dedi.

Yolun ulaşım standartlarına uymadığını ifade eden Başkan Sımak şu sözlerle yolun revize edilmesi çağrısında bulundu:

"Siverek- Viranşehir karayolunda iki aracın karşılıklı olarak geçmesi çok zor. Karayolunun çok dar olması, keskin virajların bulunması, yol çizgilerininin belli olmaması ve yer yer engebelerin olması sağlıklı bir ulaşımı zorlaştırmaktadır. Bazı kırsal mahalleler tarafından tarlalardan temizlenen taşların hemen yolun sıfır noktasında istiflenmiş olması bile ciddi riskler oluşturuyor. Her gün yüzlerce aracın geçtiği karayolu yeniden dizayn edilmelidir. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmalar yapılarak karayolu günümüz şartlarına uygun olarak yeniden dizayn edilmelidir. Bu yolun bir an önce yapılması vatandaşlarımızın en doğal hakkıdır."

BİHA

YORUM EKLE