"Hizmet sizden, istihdam bizden"

Gıda İmalatçıları Sitesi ve civarındaki kooperatiflerde yürütülen alt ve üst yapı çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür eden Gıda İmalatçıları Kooperatifi Bşk. Yardımcısı Mahmut Kaytan "Hizmet sizden, istihdam bizden"dedi

banner2

Gıda İmalatçıları Kooperatifi Başkan Yardımcısı Mahmut Kaytan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün alt ve üst yapı desteğine istihdam sözü vererek teşekkür etti. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Gıda İmalatçıları Sitesi ve diğer kooperatiflerde yürütülen üst ve altyapı çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalar site sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanırken Şanlıurfa Gıda İmalatçıları Kooperatifi Başkan Yardımcısı Mahmut Kaytan da yaptığı açıklama ile yetkililere teşekkür etti. Hizmetler sayesinde sanayileşmenin önündeki altyapı eksikliklerinden birisinin giderilmiş olacağını dile getiren Başkan Yardımcısı Kaytan Başkan Beyazgül’e teşekkür ederek, “Şanlıurfa’nın kalkınmasının sanayileşme ile sanayileşmenin ise altyapı çalışmalarıyla mümkün olacağının farkındayız. Bu fikrimizi her platformda yüksek sesle haykırdık. Zeynel Başkanımızın talimatıyla sorunlarımıza neşter vuruldu ve belediyeyi ilgilendiren konulardaki eksikliklerimiz giderildi. Bu saatten sonra sorunları konuşmak yerine yatırımları ve istihdamı arttırma konusunda neler yapabileceğimizi konuşacağız. Kurumlarımız hizmeti sundukça bizler de istihdam oluşturmak için azami gayret göstereceğiz. Hizmet sizden, istihdam bizden diyoruz" dedi.

"ŞANLIURFA'YA YATIRIM YAPIN"

Şanlıurfa için yatırım çağrısında da bulunan Başkan Yardımcısı Kaytan şu ifadelerle ilgililere seslendi:

"Ben yerli ve yabancı tüm müteşebbislere sesleniyorum ve Şanlıurfa’ya yatırım yapın diyorum. Bu süreçte sürekli yardım ve desteklerini gördüğümüz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Şefik Bakay Ağabeyimize de özellikle teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa yapılan bu hizmetleri unutmayacaktır."


"ŞANLIURFA HEPİMİZİN DİYEBİLMELİYİZ"

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) 30’ar dönümlük yerlerin Büyükşehir ve Haliliye Belediyesi'ne tahsis edilmesi konusuna da değinen ve aynı zamanda kendisi de OSB yönetim kurulu üyesi olan Başkan Yardımcısı Kaytan  “Bazı belediyelerimizle nasıl sanayileşiriz, nasıl istihdama katkı sunarız diye sürekli istişarelerde bulunduk. Bu istişareler neticesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde Büyükşehir Belediyesi ve Haliliye Belediyesi'ne 30’ar dönümlük yer tahsisi gerçekleştirdik. İki belediyemiz bu alanlardan toplam 3 bin kişilik istihdam oluşturma adına çalışmalar yürütüyorlar. Sanayilerimizin hangi belediye sınırları içerisinde olduğuna takılmadan, ‘Şanlıurfa hepimizin’ diyebilmeliyiz. Bu anlamda diğer belediyelerimizle de ortak çalışmalar yürütmek istiyoruz. Bilmeliyiz ki eğer bu memleketi bacası tüten fabrikalarla donatmazsak, tüten dumanlar sigaradan, nargileden veya uyuşturucudan olur ve bu işin suçu ve günahı da bizlere ait olur. Çalışmaları beraberce yürüttüğümüz ve desteklerini bizlerden esirgemeyen sayın Valimiz Abdullah Erin’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e, Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a, ŞUTSO Başkanımız Halil Peltek'e ve OSB Bölge Müdür Vekilimiz Osman Oktay’a Şanlıurfa adına teşekkür ediyoruz” dedi.

BİHA

YORUM EKLE