Harran’da Sosyal Destek Ödemeleri Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından daha önce ödeneceği duyurulan sosyal destek ödemeleri Harran'da Bakanlık-kaymakamlık işbirliğiyle ödenmeye başladı.

Harran’da Sosyal Destek Ödemeleri Başladı
banner2

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal destek programı kapsamında Harran Kaymakamlığı ile birlikte Harran’da 8 bin 649 kişiye bin TL ödeme yaptı.

Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, ödemelerin 3 Nisan 2020’de başladığını sosyal medya hesabından duyurdu. Tüm vatandaşlara ödemeleri adreslerinde yapıldı. Evlerinde olmayanlar ödemeden yararlanamıyor.

Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından Sosyal destek kapsamında Harran’da; 8 bin 649 kişiye bin TL ödeme ve 2022 dahil bütün ödemeler, İlçe Vefa Grubumuz tarafından vatandaşlarımızın evlerinde teslim edilmeye devam ediyor’’ ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Sokağa çıkma yasağı getirilen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için Valilik ve kaymakamlık bünyelerinde Vefa Sosyal Destek Grupları kuruldu.

YORUM EKLE