Harran Üniversitesi’nden 3 akademisyen daha bu listede yer aldı

Güncellenen, ‘Dünyanın En İyi Bilim İnsanları’ listesinde Harran Üniversitesi’nden 3 akademisyen daha yer aldı.

Harran Üniversitesi’nden 3 akademisyen daha bu listede yer aldı
banner1

Stanford Üniversitesi’nden Dr. John PA Ioannidis tarafından yönetilen bir araştırma ekibi tarafından yayınlanan, standart atıf göstergeleri temelinde dünyanın en iyi bilim insanını kapsayan (ilk % 2) bir veri tabanı güncellendi ve 161 bin 442 bilim insanının yer aldığı yeni bir liste oluşturuldu. Bu listede Harran Üniversitesi’nden 3 akademisyen daha yer aldı.

Stanford Üniversitesi’nden Dr. John PA Ioannidis, K. W. Boyack ve J. Baas’ın PLOS Biology dergisinde yayımlanan ‘Updated Science-Wide Author Databases of Standardized Citation Indicators’ başlıklı makalesine göre yayınlanan güncel listeye göre; Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Kaya, Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hacı Mehmet Başkonuş, Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Abdullah Göktaş ve Bozova Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Deniz dünyanın en etkili bilim insanlarını geride bırakarak yer almayı başardı.

Stanford Üniversitesi’nden Dr. John PA Ioannidis tarafından yönetilen bir araştırma ekibi, standart atıf göstergeleri temelinde dünyanın en iyi 161 bin 442 bilim insanını kapsayan güncel bir veri tabanı oluşturdu. Yapılan sıralama bilim insanlarının atıf sayıları, H-indeks değerleri, ortak yazarlıkları ve kariyer boyu etki faktörlerine bağlı olarak hesaplandı.

Yayınlanan güncel dünya sıralamasına göre; Doç. Dr. Hacı Mehmet Başkonuş 33 bin 727’nci sırada, Doç. Dr. Abdullah Göktaş 110 bin 552’nci sırada ve Doç. Dr. Fatih Deniz 117 bin 280’inci sırada yer aldı.

BİHA 

YORUM EKLE

banner99