Harran Üniversitesi Hastanesi’nde 4 başhekim yardımcısı istifa etti!-GÜNCELLENDİ

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yönetiminden 4 isim istifa etti. İstifa eden isimler arasında branşında başarılarıyla tanınan Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Erman Dörterler de bulunuyor.

Harran Üniversitesi Hastanesi’nde 4 başhekim yardımcısı istifa etti!-GÜNCELLENDİ
banner1

Şanlıurfa sağlık sektöründe kan kaybetmeye devam ediyor. 

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, bugün gelen istifa kararlarıyla gündeme bomba gibi düştü. İki de görevden alma yaşandı aynı hastanede.

Başhekim Yardımcısı Dursun Çadırcı ve Başhekim Yardımcısı Erman Dörterler istifa eden isimler oldu. Başhekim yardımcıları Ataman Günel ile Ayhan Sağlık da başhekim tarafından görevden alınan isimler oldu. İstifaları ve görevden alınmaların perde arkasında yönetim anlaşmazılığı olduğu iddia edildi. 

İstifa eden isimler arasında çocuk cerrahisi bölümünde çalışmalarıyla bugüne kadar takdir toplayan ve başarısı ile il dışına hasta sevkinin önüne geçen Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Erman Dörterler’in de olması sağlıkta büyük kan kaybının başlıca etkeni oldu. 

Geçtiğimiz günlerde de hastane başhekimi Ahmet Güzelçiçek istifa ettiğini açıklamış, perde arkasında aslında istifanın istendiği konuşulmuştu. Kamuoyunun tepkisinin ardından Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik istifayı kabul etmediklerini duyurmuştu.

Üniversite hastanesinde peş peşe alınan bu istifa kararları kentte sürekli sorunlarla gündeme gelen sağlık sektörü adına büyük endişe yarattı.

BİHA

YORUM EKLE