Harran Kaymakamından, Cumhuriyet Bayramı için mesaj

Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Harran Kaymakamından, Cumhuriyet Bayramı için mesaj
banner2

Kaymakam Çelik, yayımladığı mesajında şu ifadelere verdi:

“Yüce Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirdiği Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasının ardından ilan edilen Cumhuriyetimizin 96'ıncı yıldönümünü, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bundan tam 96 yıl önce, Türk halkının tüm dünyaya kendi geleceğini belirleme iradesinden asla ödün vermeyeceğini haykırdığı Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan Cumhuriyet, bu coğrafyada, Türk Milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri ve bağımsızlığına sahip çıkma kararlılığının en güçlü ifadesidir.

Her yönüyle tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ile bilime, akılcılığa ve özgür düşünceye dayalı modern Türkiye’nin mayasını oluşturmuştur. Devletin imkânlarını sosyal hukuk devleti ilkesi doğrultusunda tüm vatandaşlarına paylaştırıp, onlara eşit bireyler olarak temsil hakkı tanıyan Cumhuriyet, bu yönüyle devlet-millet bütünleşmesinin de hakiki kaynağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 96'ıncı yıldönümü vesilesiyle Büyük Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Türk Milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99