Harran'da aşı için Arapça anons çağırısı

Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadele sürecinde 18 yaş ve üstünde en az iki doz aşılanma oranında son sırada yer alan Şanlıurfa'da, aşılama oranının artırılması amacıyla Harran’da cami hoparlöründe ve mobil araçlarda Arapça aşı olan anonsu yapıldı. 

Harran'da aşı için Arapça anons çağırısı
banner2

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ikna ekipleri, sırası gelenlerin aşı olmaları için Harran’da cami hoparlöründe ve gezici mobil ekipler tarafından Arapça anons yapılarak, vatandaşları aşı olmaları konusunda çağrıda bulundu.

İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm eşliğinde Harran ilçesine giden sağlık ekipleri tarihi kümbet evlerinde yaşayan ve çoğunluğu Arap Kökenli olan vatandaşları aşı olmaları konusunda ikna etmeye çalıştı.

Bölgede cami minarelerinden ve gezici mobil aşı araçlarından Arapça anonslar yapan ekipler, ev ev aşı yapılması için dolaştı. Harran’da vatandaşlar aşı olmaları konusunda bilgilendirme yapan İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, Şanlıurfa'nın aşılama oranında kırmızı kategoride olan tek il olduğunu belirterek şunları söyledi: 
"Maalesef buralar aşı oranları düşük olan yerlerden biri ve bizim buraya aşı için altıncı gelişimiz. Aşı oranları tamamlanana kadar da gelmeye devam edeceğiz. Tahmin ediyorum Şanlıurfa kırmızı kategoriden turuncu kategoriye bir iki gün içerisinde çıkacak. Sahada büyük bir emek büyük bir çaba var, bu emeklerin sonuçlarını da almayı umut ediyoruz. Hem Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) aracımızla ve cami minaresinden anons yapıldı. Anons üzerine bizim de tahminimizin üstünde aşılama için katılım oldu. Bugün burada iyi bir aşılama oranıyla ayrılmayı düşünüyoruz. Akşam saatlerine kadar ekiplerimiz burada olacaklar. Yapılan çabalar için hem halkımıza hem sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum."

BİHA


YORUM EKLE