Haliliye meclisinde komisyon raporları görüşüldü

Haliliye Belediyesi Meclis Toplantılarının Ağustos Ayı 2’nci birleşimi bugün gerçekleşti. Toplantıda komisyon raporları okundu.

Haliliye meclisinde komisyon raporları görüşüldü
banner2

Haliliye Belediye Meclisi Ağustos Ayı 2’nci birleşimi Meclis Başkan Vekili Cengiz İzgördü başkanlığında Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi toplantı salonunda bugün gerçekleşti.

Toplantıda yoklama ve açılış konuşmasının ardından komisyon raporları okundu. 6  Temmuz  tarihinde meclis üyeleri tarafından ihtisas komisyonuna havale edilen 4 önerge raporu meclis üyelerinin bilgisine sunuldu.

Şanlıurfa’nın kent kimliğine sahip çıkarak örnek bir kent oluşturmak için izlenecek olan iletişim stratejisi önemi nedir? Halkla ilişkiler komisyonu ile medya ve tanıtım komisyonuna havale edilen önerge;  Hızlı ve etkili iletişim yolları kullanılarak halkla sürekli iletişim halinde bulunulması yerel yönetimde hizmet kalitesini arttırmakta büyük rol oynamaktadır. Bu iletişimi sağlayacak olan birimler halkla ilişkiler ve medya tanıtım alanlarıdır.  Bu anlamda kent kimliğinin oluşturulmasında izlenecek iletişim stratejileri önemlidir.

Şeffaf ve etkin iletişim yoluyla belediyenin kurumsal kimliği imarcı ve itibarın güçlendirilmesini sağlayan sosyal medya hesaplarında yapılan tanıtımlar gazete ve dergilerde yayımlanan işlemler yerli ve ulusal TV kanallarında yapılan yayınalar önemli faktörlerdir. Bu faktörler vatandaşların belediyenin memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Yaşam kalitesinin zenginleştirilmesi ve yükseltilmesi temel bakış olmakla birlikte etkin iletişim stratejisinin uygulanması modern kent kimliğini de en üst düzeye çıkarmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu kent kimliği bu rapora bağlanarak meclisin bilgisine sunuldu.

Diğer meclis üyeleri tarafından ihtisas komisyonuna havale edilen önergelerin de okunmasının ardından bugün ki meclis birleşimi kapatıldı.

BİHA 

YORUM EKLE