Haliliye meclisinde görüşüldü: Revize edilecek

Haliliye Belediyesi Meclis Toplantılarının Kasım Ayı ilk birleşimi bugün gerçekleşti. Toplantıda Mehmet Canpolat, bazı binalarla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini ve birçok binanın ise riskli olduğu için boşaltıldığını söyledi.

Haliliye meclisinde görüşüldü: Revize edilecek
banner2

Haliliye Belediye Meclisi Kasım Ayı ilk birleşimi Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat başkanlığında Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi toplantı salonunda bugün gerçekleşti.

Toplantıda yoklama ve açılış konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

Gündem maddeleri içinde yer alan, Haliliye’de yeni imar planı uygulaması ile Haliliye’de köklü dönüşümün startının verilmesi ve imarın uygulanacağı mahallelerde büyük dönüşümün hedeflendiği ilk etapta Süleymaniye, Devteyşti, Yavuz Selim ve Ahmet Yesevi Mahallerinde başlaması,revize imar planının uygulaması için Haliliye Meclis üyelerinin oylanmasına sunuldu.

Karar oy birliği ile kabul edildi.

Öte yandan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat,  riskli yapılarla ilgili Çevre ve şehircili bakanlığı ile görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, bazı binalarla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini ve birçok binanın ise riskli olduğu için boşaltıldığını söyledi.

BİHA 

YORUM EKLE