Haliliye'de internet kafecilere eğitim verildi

Haliliye Kaymakamlığı tarafından internet kafe işletmecilerine eğitim verilerek, uyulması gereken hususlarda bilgilendirme yapıldı.

Haliliye'de internet kafecilere eğitim verildi
banner1

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde internet kafe işletmecilerine yönelik eğitim programı yapıldı. Valilik konferans salonunda düzenlenen eğitim çalışması, İlçe Kaymakamı Metin Esen’in katılımıyla gerçekleştirildi.
 


 

Kaymakam Esen, buradaki açıklamasında, “5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ve İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca İnternet kafe işletmecilerimizin uyması gereken bir takım hususların olduğu, izinsiz açılan işyerlerinin mutlaka izin belgelerini almaları gerektiğini, izin belgesi çıkarmanın çok kısa bir işlem olduğunu, bu işletmelerin genel olarak hitap ettiği kesimin öğrenci kesimi olması dolayısıyla hassasiyetimizin daha da arttığını, bu nedenle sürekli denetimlerin yapıldığını, denetimlerin aslında tavsiye ve nasihat olarak algılanması gerektiğini, denetimden kaçmanın doğru bir şey olmadığını ve çocuklarımızın işletme sahiplerine emanet edilmiş değerlerimiz olduğunu bilmeliyiz” sözlerine yer verdi.
 

Daha sonra İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Seymen tarafından verilen eğitimde karşılıklı soru-cevap şeklinde bilgilendirme yapıldı. Toplantıya ilçede ticari faaliyet gösteren yaklaşık 50 civarında internet kafe işletmecisi katıldı.

BİHA

YORUM EKLE