Haliliye’de atıklar geri dönüştürülüyor!

Haliliye Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında kurulan Sıfır Atık Market ve ilçenin belirli noktalarına konulan geri dönüşüm kutularıyla, geri dönüşüme katkı sağlıyor.

Haliliye’de atıklar geri dönüştürülüyor!
banner2

HALİLİYE- Haliliye Belediyesi ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) hayata geçirilen Sıfır Atık Projesinin bir parçası olan Sıfır Atık Market ile geri dönüşüm atağı sürüyor. İlçe genelinde belirli noktalara kurulan geri dönüşüm kutularıyla vatandaşlar da, geri dönüşüme katkı sağlıyor.

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün bünyesinde yürütülen sıfır atık projesi kapsamında Devteyşti Mahallesinde bulunan Şehit İbrahim Halil Yıldırım Parkı içerisine ve Şair Nabi Mahallesinde bulunan Buluntu Hoca Parkı içerisine, Sıfır Atık Market kuruldu. Kurulan marketle vatandaşlar, geri dönüşüme katkı sunacak atıklarını getirerek, karşılığında puan sistemiyle temizlik ürünlerini alıyor.

Her gün düzenli olarak temizlik işleri müdürlüğü tarafından toplanan geri dönüşümde kullanılacak atıklar, ayrıştırılmak üzere atık dönüşüm merkezlerine götürülüyor.

BİHA


YORUM EKLE

banner99