Genel Başkan Söylemez’den İstanbul’daki Kirliliğe Tepki!

Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, İstanbul'da yaşanan çevre kirliliği ve balık ölümleriyle ilgili açıklama yaptı.

Genel Başkan Söylemez’den İstanbul’daki Kirliliğe Tepki!
banner1

Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, İstanbul’da ortaya çıkan balık ölümleri ve çevre kirliliğine tepki göstererek yetkilileri göreve davet etti.

Söylemez, ‘’Küçükçekmece’de inanılmaz balık ve yengeç ölümleri yaşandı’’ dedi.

Söylemez konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; ‘’Milyonlarca hayvan kıyıya vurmuş durumdayken İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne yazık ki görevini yerine getirmekte her zaman olduğu gibi yetersiz kalmaktadır. Geçmişten bugüne temizlik ve hijyen bakımından ülkemizin ve dünyanın göz bebeği olan İstanbul’da yaşanan bu rezalet karşısında Sayın Ekrem İmamoğlu ve ekibini göreve davet ediyoruz. Haliç, Küçükçekmece ve diğer bölgelerde ortaya çıkan rezalete derhal önlem alınmalı.

Haliç ve Küçüķçekmece başta olmak üzere İstanbul’da meydana gelen çevre kirliliği ve balıkların ölmesiyle ilgili Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u ihmali olanlar hakkında gerekli yasal işlemi başlamaya davet ediyoruz. Çevre ve Orman Derneği olarak konun sonuna kadar takipçisi olacağız’’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner99