Geleneksel Ali Baba Hayratı düzenlenecek

Karaköprü Muhtarlar Birliği Başkanı İsmail Çiftçi, ilçede yüzyıllardır geleneksel olarak sonbaharda yapılan Ali Baba Hayratını 24 Ekim Pazar günü düzenleyeceklerini belirterek, vatandaşları hayrata davet etti.

Geleneksel Ali Baba Hayratı düzenlenecek
banner2

Karaköprü Muhtarlar Birliği Başkanı İsmail Çiftçi, Karaköprü Muhtarlar Birliği olarak Çankaya Mahalle Muhtarı İsmail Çiftçi’nin Bürosunda yapılan toplantıda Geleneksel Ali Baba Hayratını yapma kararı alındığını belirtti. Çiftçi, tüm karaköplüleri hayrata davet etti. Karaköprü'de yüzyıllardır geleneksel olarak sonbaharda yapılan Ali Baba Hayratı 24 Ekim Pazar günü saat 11.00'da mevlid-i şerifle açılacak.

Karaköprü Muhtarlar Birliği Başkanı ve Çankaya Mahalle Muhtarı İsmail Çiftçi birlik adına yaptığı açıklamada, "Biz bugün burada yıllardır Geleneksel olarak yapılan Ali baba Hayratını yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Karaköprü'de yüzyıllardır geleneksel olarak sonbaharda yapılan Ali baba hayratını kısmet olursa 24 Ekim Pazar günü saat 11.00'de mevlit-i şerifle başlatmayı planlıyoruz. Sonra yapılan hatim duası ve kılınan öğle namazından sonra hayrat yemeğimizi dağıtmayı düşünüyoruz. Karaköprü'de yaşayan herkes Karaköprülüdür. Ali baba Hayratımıza davetlidir. Burası Ali Baba’nın manevi mirası olduğu için biz gönüllü olarak böyle bir hayrat yapıyoruz, katkı sağlamak isteyen tüm Karaköprülü hemşehrilerim muhtarlıklarımızla iletişime geçip karınca kararınca katkı yapabilir. Herkesi o gün mevlid-i şerife ve hayrata bekliyorum." ifadelerini kullandı.

BİHA


YORUM EKLE