Felaket Urfa’dan Diyarbakır’a sıçradı

Geçtiğimiz haftalarda Şanlıurfa'da görülen kuduz vakası bu kez de Diyarbakır'a sıçradı. Bir köpek ve iki inek ölümünün ardından kentteki tüm giriş çıkışlar da bıçak gibi kesildi.

Felaket Urfa’dan Diyarbakır’a sıçradı
banner1

Bir süredir Türkiye gündeminde yer alan kuduz vakaları her geçen gün artmaya devam ediyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde tehlike gitgide büyüdü. Geçtiğimiz haftalarda Şanlıurfa'da görülen kuduz vakası bu kez de Diyarbakır'a sıçradı. Bir köpek ve iki inek ölümünün ardından kentteki tüm giriş çıkışlar da bıçak gibi kesildi.

ÖNCE BİR KÖPEK ARDINDAN İKİ İNEK

Bir ay içerisinde 2 kez kuduz vakası ile sarsılan Şanlıurfa’nın ardından bu kez de komşu il Diyarbakır'da bir çiftlik karantina altına alındı. Diyarbakır'ın Hani ilçesine bağlı Kırım Mahallesi'nde yaşanan olay, kuduz endişelerini de beraberinde getirdi.

Şanlıurfa'da bir ay için de yaşanan iki vaka yetkilileri de harekete geçirdi. İki ineği ısıran köpeğin ölümünün ardından hemen yetkililere haber veren çiftlik sahibinin çiftliği de anında karantina altına alındı.

TEHLİKE HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

Vakaların ardından yapılan incelemelerde ölen köpek ve ısırılan ineklerde kuduz belirtilerine rastlanıldı. Yaşanan olay üzerine çiftlik hayvan giriş çıkışlarını kapatılırken ölen köpek ve ısırılan ineklerde gömüldü. Şanlıurfa'nın ardından Diyarbakır'da görülen vakalar vatandaşları tedirgin ederken kuduz vakalarının yayılması da endişeye neden oluyor.

BİHA


 


YORUM EKLE

banner99