Eyyübiye'de sokak hayvanları unutulmadı

Kar yağışı dünden bu yanda kentte etkili olurken, Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ekipleri sokak hayvanları ile kuşları da unutmadı.

Eyyübiye'de sokak hayvanları unutulmadı
banner1

Şanlıurfa'da uzun süre sonra yağan kar, vatandaşları oldukça mutlu etti. Dünden bugüne devam eden kar yağışı nedeniyle kentte çalışmalar sürerken, sokak hayvanları da unutulmadı.
 


 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un talimatı ile ilçenin farklı noktalarına sokak hayvanları için kemik ve et bırakılırken, kuşlar için de buğday serpildi.
 


 

Eyyübiye Belediyesinde bağlı Zabıta Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ekipleri gün içerisinde bu konudaki çalışmalarına devam ederken, belediyeden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

"Bu soğuk kış gününde güvercin ve kuşları unutmadık. Onlar için de ilçe genelinde yemleme çalışmamız devam ediyor. Doğa bir bütün halinde daha güzel. Onları korumak hepimizin görevi. Beyaza bürünen ilçemizdeki soğuk kış gününde Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, kedi, köpekleri unutmadı. Beslenmek onların da hakkı. Onları korumak unutmamalıyız ki, hepimizin görevi."

BİHA

YORUM EKLE

banner99